350 leerlingen STC volgen in De Kuip workshop over discriminatie - Nieuws
350 leerlingen STC volgen in De Kuip workshop over discriminatie - Nieuws Feyenoord Rotterdam N.V. © 2019 Alle rechten voorbehouden
350 leerlingen STC volgen in De Kuip workshop over discriminatie - Nieuws
350 leerlingen STC volgen in De Kuip workshop over discriminatie - Nieuws Feyenoord Rotterdam N.V. © 2019 Alle rechten voorbehouden
350 leerlingen STC volgen in De Kuip workshop over discriminatie - Nieuws
+ 9
350 leerlingen STC volgen in De Kuip workshop over discriminatie - Nieuws Feyenoord Rotterdam N.V. © 2019 Alle rechten voorbehouden
350 leerlingen STC volgen in De Kuip workshop over discriminatie - Nieuws
350 leerlingen STC volgen in De Kuip workshop over discriminatie - Nieuws Feyenoord Rotterdam N.V. © 2019 Alle rechten voorbehouden
350 leerlingen STC volgen in De Kuip workshop over discriminatie - Nieuws
350 leerlingen STC volgen in De Kuip workshop over discriminatie - Nieuws Feyenoord Rotterdam N.V. © 2019 Alle rechten voorbehouden
350 leerlingen STC volgen in De Kuip workshop over discriminatie - Nieuws
350 leerlingen STC volgen in De Kuip workshop over discriminatie - Nieuws Feyenoord Rotterdam N.V. © 2019 Alle rechten voorbehouden
350 leerlingen STC volgen in De Kuip workshop over discriminatie - Nieuws
350 leerlingen STC volgen in De Kuip workshop over discriminatie - Nieuws Feyenoord Rotterdam N.V. © 2019 Alle rechten voorbehouden
350 leerlingen STC volgen in De Kuip workshop over discriminatie - Nieuws
350 leerlingen STC volgen in De Kuip workshop over discriminatie - Nieuws Feyenoord Rotterdam N.V. © 2019 Alle rechten voorbehouden
350 leerlingen STC volgen in De Kuip workshop over discriminatie - Nieuws
350 leerlingen STC volgen in De Kuip workshop over discriminatie - Nieuws Feyenoord Rotterdam N.V. © 2019 Alle rechten voorbehouden
350 leerlingen STC volgen in De Kuip workshop over discriminatie - Nieuws
350 leerlingen STC volgen in De Kuip workshop over discriminatie - Nieuws Feyenoord Rotterdam N.V. © 2019 Alle rechten voorbehouden
350 leerlingen STC volgen in De Kuip workshop over discriminatie - Nieuws
350 leerlingen STC volgen in De Kuip workshop over discriminatie - Nieuws Feyenoord Rotterdam N.V. © 2019 Alle rechten voorbehouden

350 leerlingen STC volgen in De Kuip workshop over discriminatie

Verspreid over vier dagen hebben vorige week 350 leerlingen van het Scheepvaart- en Transport College (STC) in De Kuip een workshop gevolgd over vooroordelen, discriminatie en groepsdruk. De workshops werden gegeven door Feyenoord en de Anne Frank Stichting, die sinds begin dit jaar samenwerken en die onderwerpen bespreekbaar willen maken voor jongeren.

Fair Play
In de Van Zandvliet zaal, aan de Olympiazijde van De Kuip, was het vorige week een komen en gaan van leerlingen van het STC. In verschillende sessies gingen zij met medewerkers van Feyenoord, de Anne Frank Stichting, hun docenten en met elkaar in gesprek over vooroordelen en discriminatie. Ze startten de workshop met het spelen van Fair Play, een educatieve en interactieve game over discriminatie en voetbal. In het spel, dat is ontwikkeld door de Anne Frank Stichting, maken jongeren deel uit van een straatvoetbalteam, waarvoor een aanvoerder gekozen moet worden. Hierbij ontstaan lastige situaties rond discriminatie, vooroordelen en groepsdruk. Aan het einde van de game praten  de jongeren over de keuzes die ze gemaakt hebben.

Nieuwe inzichten
‘De sessies leveren een boel nieuwe inzichten op’, zag Nouri Redjeb, die als pedagoog werkzaam is op het STC. ‘Hoewel openheid en respect kernbegrippen zijn op onze school, is het voor de leerlingen fijn om eens in een andere omgeving met elkaar te discussiëren over dit soort onderwerpen.’
Docente Maja Huigen trok dezelfde conclusie: ‘De Kuip trekt enorm aan en prikkelt de leerlingen, zo kon ik opmaken uit hun enthousiasme. Deze workshops sluiten mooi aan bij het lespakket dat wij bieden. Als school vinden wij het belangrijk om met onze leerlingen over dit soort onderwerpen te praten en ze ook op dat vlak klaar te stomen voor de toekomst.’

Krachtenbundeling
Sanne Verstraete was een van de projectmedewerkers die namens de Anne Frank Stichting de workshops verzorgden. ‘Voor veel jongeren is het niet stoer om over vooroordelen en discriminatie te praten. Dat merk je in eerste instantie ook als ze hier binnenkomen. Maar al vrij snel beseffen ze dat het wel degelijk serieuze onderwerpen zijn, als naast hun docenten en de Anne Frank Stichting ook Feyenoord dit soort zaken bespreekbaar wil maken. Bovendien hebben jongeren vaak met vooroordelen en discriminatie te maken; op school, het voetbalveld of in het uitgaansleven bijvoorbeeld.  Die krachtenbundeling is heel belangrijk, voor ons is dat het dan ook erg waardevol dat Feyenoord ons programma omarmt. We kunnen veel van elkaar leren en elkaar helpen bij ons gemeenschappelijke doel: bewustwording creëren bij jongeren als het om vooroordelen, discriminatie en groepsdruk gaat.’

Fotografie: Cris Toala Olivares​

Feyenoord Business CLub
INLOG VOOR ONZE LEDEN
WILT U OOK LID WORDEN?
×