Geslaagde Talentendag voor grote groep meiden - Nieuws
Geslaagde Talentendag voor grote groep meiden - Nieuws Feyenoord Rotterdam N.V. © 2019 Alle rechten voorbehouden
Geslaagde Talentendag voor grote groep meiden - Nieuws
Geslaagde Talentendag voor grote groep meiden - Nieuws Feyenoord Rotterdam N.V. © 2019 Alle rechten voorbehouden
Geslaagde Talentendag voor grote groep meiden - Nieuws
+ 6
Geslaagde Talentendag voor grote groep meiden - Nieuws Feyenoord Rotterdam N.V. © 2019 Alle rechten voorbehouden
Geslaagde Talentendag voor grote groep meiden - Nieuws
Geslaagde Talentendag voor grote groep meiden - Nieuws Feyenoord Rotterdam N.V. © 2019 Alle rechten voorbehouden
Geslaagde Talentendag voor grote groep meiden - Nieuws
Geslaagde Talentendag voor grote groep meiden - Nieuws Feyenoord Rotterdam N.V. © 2019 Alle rechten voorbehouden
Geslaagde Talentendag voor grote groep meiden - Nieuws
Geslaagde Talentendag voor grote groep meiden - Nieuws Feyenoord Rotterdam N.V. © 2019 Alle rechten voorbehouden
Geslaagde Talentendag voor grote groep meiden - Nieuws
Geslaagde Talentendag voor grote groep meiden - Nieuws Feyenoord Rotterdam N.V. © 2019 Alle rechten voorbehouden
Geslaagde Talentendag voor grote groep meiden - Nieuws
Geslaagde Talentendag voor grote groep meiden - Nieuws Feyenoord Rotterdam N.V. © 2019 Alle rechten voorbehouden

Geslaagde Talentendag voor grote groep meiden

Liefst 120 talentvolle voetbalsters probeerden afgelopen zondag op de Talentendag voor meiden een felbegeerde plek in het Onder 15- of Onder 17-team van Feyenoord Academy te bemachtigen. ‘Die meiden hebben genoten, maar wij ook,’ vertelde Manon Melis, werkzaam op de Afdeling Supporters- en Maatschappelijke Zaken van Feyenoord.

Voetballen voor Feyenoord is niet langer alleen een jongensdroom. Sinds afgelopen zomer neemt de Rotterdamse topclub met twee meisjesteams deel aan de KNVB-competities en daar komt komend seizoen een derde ploeg bij. De bekerwinnaar startte met MO13 en MO15 en voegt daar een MO17-ploeg aan toe.

‘Een logische stap,’ zegt Manon Melis, een van de drijvende krachten achter het meisjesvoetbal van Feyenoord. ‘Uiteindelijk willen we met een elftal de Eredivisie voor vrouwen in, maar dan wel op de Feyenoord-manier. Dus met zo veel mogelijk zelf opgeleide speelsters. Daarom bouwen we onze jeugdopleiding voor meisjes stap voor stap uit.’

Gespannen koppies
Terwijl Feyenoord-supporters zich afgelopen zondag opmaakten voor de bekerfinale tegen AZ, haalden 120 talentvolle voetbalsters op Varkenoord alles uit de kast. Uit heel Zuid-Holland kwamen voetbalsters naar Rotterdam-Zuid om zich tijdens de Feyenoord Talentendag te laten zien op het veld. Liefst 350 meisjes meldden zich aan.

‘En dat aantal had nog veel hoger kunnen zijn als we er geen criteria aan hadden gekoppeld,’ zegt Melis. ‘Meiden moeten met hun huidige club al op een bepaald niveau uitkomen. De lat ligt hoog, maar dat hoort ook bij topsport. Vooraf in de kleedkamers zag ik behoorlijk wat gespannen koppies. Op het veld waren de meesten dat gelukkig kwijt en werd er vrijuit gevoetbald.’

Goede voetbalsters
De meiden werkten op Varkenoord een parcours af langs diverse oefenvormen, waaronder twee-tegen-één en afwerken. Melis, zelf topscorer aller tijden van Oranje: ‘Het was niet alleen beoordelen. We hebben de meiden ook echt iets willen leren. Sommigen vraten het gras op. Heel gaaf om te zien hoe graag ze voor de club willen spelen.’

‘Die echte wil is voor ons een belangrijk criterium,’ aldus Melis. ‘Wat doe je na balverlies? Rouwen of vechten om de bal te heroveren? Met die paar oefenvormen krijg je redelijk snel een goed beeld van wat iemand in haar mars heeft. Die meiden hebben genoten, maar wij ook. Want er liepen behoorlijk wat goede voetbalsters tussen.’

Feyenoord-speler
Voor de 120 voetbalmeiden die zondag streden voor een plek in een van de Feyenoord-teams zijn het spannende dagen. De Rotterdamse topclub nodigt deze week een selecte groep speelsters uit voor een vervolgtraject van trainingen en een oefenwedstrijd. Melis: ‘Uiteindelijk zal een aantal meiden zich vanaf komende zomer Feyenoord-speler mogen noemen. Schitterend, toch? Het is mooi dat Feyenoord het meisjesvoetbal heeft omarmd. Veel meiden hebben er alles voor over om een betere voetballer te worden. Daar helpen wij ze graag bij!’

Foto’s: Vincent van Dordrecht

Feyenoord Business CLub
INLOG VOOR ONZE LEDEN
WILT U OOK LID WORDEN?
×