Leerlingen STC maken in De Kuip kennis met brandweer - Nieuws
Leerlingen STC maken in De Kuip kennis met brandweer - Nieuws Feyenoord Rotterdam N.V. © 2019 Alle rechten voorbehouden
Leerlingen STC maken in De Kuip kennis met brandweer - Nieuws
Leerlingen STC maken in De Kuip kennis met brandweer - Nieuws Feyenoord Rotterdam N.V. © 2019 Alle rechten voorbehouden
Leerlingen STC maken in De Kuip kennis met brandweer - Nieuws
+ 9
Leerlingen STC maken in De Kuip kennis met brandweer - Nieuws Feyenoord Rotterdam N.V. © 2019 Alle rechten voorbehouden
Leerlingen STC maken in De Kuip kennis met brandweer - Nieuws
Leerlingen STC maken in De Kuip kennis met brandweer - Nieuws Feyenoord Rotterdam N.V. © 2019 Alle rechten voorbehouden
Leerlingen STC maken in De Kuip kennis met brandweer - Nieuws
Leerlingen STC maken in De Kuip kennis met brandweer - Nieuws Feyenoord Rotterdam N.V. © 2019 Alle rechten voorbehouden
Leerlingen STC maken in De Kuip kennis met brandweer - Nieuws
Leerlingen STC maken in De Kuip kennis met brandweer - Nieuws Feyenoord Rotterdam N.V. © 2019 Alle rechten voorbehouden
Leerlingen STC maken in De Kuip kennis met brandweer - Nieuws
Leerlingen STC maken in De Kuip kennis met brandweer - Nieuws Feyenoord Rotterdam N.V. © 2019 Alle rechten voorbehouden
Leerlingen STC maken in De Kuip kennis met brandweer - Nieuws
Leerlingen STC maken in De Kuip kennis met brandweer - Nieuws Feyenoord Rotterdam N.V. © 2019 Alle rechten voorbehouden
Leerlingen STC maken in De Kuip kennis met brandweer - Nieuws
Leerlingen STC maken in De Kuip kennis met brandweer - Nieuws Feyenoord Rotterdam N.V. © 2019 Alle rechten voorbehouden
Leerlingen STC maken in De Kuip kennis met brandweer - Nieuws
Leerlingen STC maken in De Kuip kennis met brandweer - Nieuws Feyenoord Rotterdam N.V. © 2019 Alle rechten voorbehouden
Leerlingen STC maken in De Kuip kennis met brandweer - Nieuws
Leerlingen STC maken in De Kuip kennis met brandweer - Nieuws Feyenoord Rotterdam N.V. © 2019 Alle rechten voorbehouden

Leerlingen STC maken in De Kuip kennis met brandweer

Ruim 150 leerlingen van het Scheepvaart en Transport College hebben donderdag in De Kuip tijdens een activiteitendag kennisgemaakt met de brandweer en ambulancedienst van de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond, waarmee Feyenoord voor haar sociaal-maatschappelijke projecten intensief samenwerkt.

Blussen
‘Een leuke en leerzame dag’, zei Stefan Dijkema (19), eerstejaars machinist-railvervoer. ‘Vooraf dacht ik dat we brandjes zouden gaan blussen, maar we hebben de brandweer vooral in sportactiviteiten leren kennen. Samenwerken, dat is belangrijk. Bij het voorttrekken van een brandweerwagen hebben we met onze groep het record gezet. Dat was mooi.’ Dijkema sloot de dag met zijn groepje af met een reanimatietraining, verzorgd door ambulance-medewerkers. ‘Je hoopt niet mee te maken dat het nodig is, maar zo kun je wel iemands leven redden’, zei hij. ‘Handig als machinist, maar ook in de rest van je leven.’

Supporters
Het was de eerste keer dat Feyenoord, de Veiligheidsregio en het Scheepvaart en Transport College (STC) in De Kuip een kennismakingsdag organiseerden. ‘Met zowel de Veiligheidsregio als het STC werken we al een aantal jaren nauw samen’, zegt Fancoach Maarten van Holstein. ‘Op de scholen zitten veel van onze supporters, kijk alleen maar naar de vele Feyenoord-trainingspakken die je vandaag ziet. Die gasten vinden het tof om een dag in De Kuip te zijn, en tegelijkertijd te leren over het werk van de brandweer en de ambulancemedewerkers.’  

Bewustwording
Martin Verschoof kijkt namens de Veiligheidsregio tevreden terug. ‘De jongens en meiden waren stil en geconcentreerd tijdens de oefeningen’, zegt hij. ‘Ons werk gáát ergens over, merkten ze. Die bewustwording bij jongeren is voor ons belangrijk. Wanneer hulpverleners in actie moeten komen, helpt het ons enorm wanneer de omgeving meewerkt. Begrip draagt daar aan bij.’

Brandweertraining
Een aantal leerlingen volgt vrijdag nog een brandweertraining op brandweerkazerne Baan, in Rotterdam-Centrum. De dag in De Kuip vond plaats met ondersteuning van brandweerkazerne Groene Tuin in IJsselmonde, de dichtst bij Stadion Feijenoord gelegen kazerne.

Feyenoord Business CLub
INLOG VOOR ONZE LEDEN
WILT U OOK LID WORDEN?
×